Ülikooli õppekavades olev praktika aine on suurepärane võimalus, et:
- leida ettevõttesse motiveeritud tulevane töötaja,
- hoida kokku kulusid värbamisprotsessilt,
- teha koostööd ülikooliga,
- saada värskeid ja mitmekesiseid ideid ning vaatenurki ja olla eeskujuks teistele.
Mis oleks, kui ühe praktikandi asemel saate meeskonna, kus erinevate erialade üliõpilased töötavad koos, et viia ellu ettevõtte jaoks oluline ja üliõpilastele põnevat väljakutset pakkuv projekt. Sellist võimalust pakub Tartu Ülikooli uus üleülikooliline aine projektipraktika (vt joonist).
Projektipraktika annab vabaduse praktikabaasile, sest ei nõua eraldi praktikandile töökoha loomist. Kuidas meeskonnad teavad, mida teha ja mida neilt oodatakse? Selleks esitab ettevõte projektitaotluse (jaanuariks 2020 valmib veebikeskkond), üliõpilased tutvuvad projektiga ning huvi korral liituvad. Igat projekti meeskonda toetab ja nõustab ka ülikooli poolne juhendaja. Projektitaotlused on oodatud ka praegu, selleks tuleb täita projektivorm ja saata praktika@ut.ee.
Tööandjate Keskliidu poolt läbi viidud küsitlus näitas, et 90% tudengitest peab praktikat oluliseks ja ootavad praktilise töö osakaalu suurendamist õppetöös[1]. Projektipraktika on üks praktika sooritamise võimalusi ning siingi rakendab üliõpilane erialaseid teadmisi ja oskusi läbi interdistsiplinaarse praktilise õppe ja tulevikuoskuste arendamise. Lisaks arendavad nad meeskonnatööd tehes vastutuse võtmist, kriitilist mõtlemist, probleemilahendusoskust ja teisi üldpädevusi, mis on tänapäeva tööturu vajadusi arvestades järjest olulisemad.
Ettevõtted, kes soovivad arendada enda praktikaid ning tahavad teha seda koostöös Tartu Ülikooliga, ootame teid väga!
Lisainfo:
Anneli Lorenz
TÜ majandusteaduskond
praktika arendusjuht
Merily Heinalo
TÜ majandusteaduskond
praktika koordinaator
[1] https://www.aripaev.ee/erilehed/2018/08/16/praktika-ja-praktikandid-kas-tuutu-kohustus-voi-ponev-valjakutse