Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht“ valiti aasta parimaks regionaalseks praktikapakkujaks Eesti Energia AS. Koostöös haridusasutusega panustab ettevõte kvalifitseeritud järelkasvu arendamisse pakkudes praktikavõimalusi ka väljaspool suuri tõmbekeskusi.
Auhinna andsid üle majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.
„Ettevõtte tugevust näitab see, kuivõrd on ta valmis ise sektori ja piirkonna arendamisse panustama. Eesti Energia puhul on see panus märkimisväärne ja väärib tunnustust – Virumaa suurima tööandjana tajub ettevõte vastutust nii kogukonna kui energeetikasektori ees laiemalt. Asjakohane ja hästi korraldatud praktika on võtmetähtsusega, et koolist saadud tarkused reaalses elus ellu viia,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas auhinda üle andes.
Eesti Energia on konkursil „Parim praktikakoht“ kandideerinud ka varem, kuid sai pärjatud esmakordselt. Möödunud aastal käis Eesti Energias praktikal 179 inimest, kellest 65% läbisid praktika Ida-Virumaal ja 28% Harjumaal, ülejäänud teistel Eesti tootmisobjektidel.
„Tunnustuse tõi ettevõttele mitmekülgne praktika korraldamise süsteem, kaasatute lai erialane spekter ning võrdselt hea tase praktikaprogrammide pakkumisel üle Eesti,“ selgitas hindamiskomisjoni otsust Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.
Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles, et praktika pakkumine võimaldab tööturule tulevate noortega otse lähemalt tutvuda, saada aru nende ootustest tööandjale. „Tublimad neist kaasame võimalusel pärast praktika läbimist kohe oma meeskonda. Oleme kiiresti arenev ettevõte ja pakume ambitsioonikatele võimalust sellest osa saada. Meie missioon on aidata leida, hoida ja arendada vajalike hoiakute, oskuste ja teadmistega tipptegijaid.”
Konkursile esitas Eesti Energia Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž, mis on üks ettevõtte olulistest koostööpartneritest.
„Oleme väga rahul ettevõttepoolse praktika korraldamisega, kuna igale praktikandile lähenetakse individuaalselt. Praktikandid tutvuvad uusimate tehnoloogiatega ning lisaks erialastele pädevustele arendatakse ka meeskonnatöö, juhtimise ja teadmiste iseseisva omandamise oskusi. Parimatele praktikantidele makstakse töötasu või ettevõtte stipendiumi ning pakutakse osalise koormusega töökohta – see kõik motiveerib õppurit ja seob teda tulevase ametiga. Praktika käigus leiavad üliõpilased lõputöö teema ning ettevõttepoolse kaasjuhendaja, mis võimaldab lahendada ettevõtte praktilisi probleeme ning võtta kokku õpingute käigus omandatud teadmised ja oskused,“ sõnas TTÜ Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht.
2020. aasta konkursi teised alamkategooriate võitjad on: parim väikeettevõttest regionaalne praktikakoht PCC Projekt AS, parim Eestis õppivatele välistudengitele praktikavõimaluste pakkuja SEB
Pank AS. OÜ Gurmeeklubi tõsteti esile läbimõeldud ja oskusliku praktikakohtade pakkumise eest erivajadustega õpilastele. Konkursi peavõidu pälvis Magnetic MRO AS.
Konkurssi “Parim praktikakoht” korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Haridus- ja Noorteametiga. Konkursil tunnustatakse tööandjaid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi, tehes seda silmapaistval moel, ühiskonnas oma vastutust tunnetades ja panustades märkimisväärselt tööjõu järelkasvu oskuste arendamisele. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.
Sergei Stepanovi fotod.