Tööandjate Keskliit

Uuendusmahukate ettevõtete klubi – investeerime 2% käibest teadus-arendustegevusse!

Kes me oleme?

  • Oleme kogukond arendusjuhtidest ja ettevõtjatest, kes investeerivad oma ettevõtete käibest 2% või miljon eurot aastas teadus-arendustegevusse.
  • Tahame populariseerida teadus- ja arendustegevust (T&A) ettevõtjate hulgas läbi eeskujude, edulugude ja ideede.
  • Kaasame T&A mahukad ettevõtted Tööandjate Innovatsiooni Käivituskoja (TIKK) tegevusse teadmuse ja võrgustiku loomiseks.

Eesti Tööandjate Keskliit on oma südameasjaks võtnud innovatsioonile erasektoris uue hoo andmise ja soovime Eesti T&A kogemusega ettevõtteid spetsiaalselt tunnustada ja kaasata.

Kutsumegi Teid meie uuendusmahukate ettevõtete 2% klubiga liituma. Klubiga liitumine on tasuta ja liikmeteks ootame ettevõtjaid, kes investeerivad vähemalt 2% käibest või miljon eurot aastas teadus-arendustegevusse. Kui Teie ettevõte on ühe või mõlemad tingimused täitnud, oleme tänulikud, kui täidate 2% klubi registreerimisvormi.

2% klubi liikmed

 

Millist väärtust loob ettevõttele kuulumine 2% klubisse?

  • Positiivne turundus ja staatus – kuulumine innovatiivseimate Eesti ettevõtte hulka. Staatusega kaasneb märgise kasutamise õigus kodulehel ja/või toodetel.
  • EAS ja Tööandjate „Aasta uuendaja“ ettevõtlusauhinna tingimustes on 2% T&A kulude kriteerium olulise kaaluga.
  • Partneriotsingu ning teadus-arenduse ja innovatsiooni (TAI) koostööinfo saamine.
  • Läbi parima praktika, kogemus- ja edulugude ning innovatsioonikoostöö on võimalik ennast reklaamida nii Eestis kui väljaspool.
  • Osalemine rahvusvahelistes T&A võrgustikes ja esindusorganisatsioonides.
  • TAI poliitikakujundajate esimene kontakt ettevõtlussektoris on Tööandjate Innovatsiooni Käivituskoda (TIKK), mille kaudu on ka 2% klubi liikmetel piiratud võimalus nõuandva organina poliitikakujundusse panustada. TIKKi liikmeks saavad astuda ainult keskliidu liikmed – vaata, kuidas saada Tööandjate Keskliidu liikmeks.

Kust stardime ja kuhu tahame jõuda?

Oleme seadnud Eestis eesmärgi, et ettevõtlussektor investeeriks T&A-sse 2% SKP-st. Aastal 2019 oli T&A kulude osakaal 0,86%.

Teame, et Eesti Statistikaametile on ca 160 ettevõtet raporteerinud, et nende kulutused teadus-arendustegevusele moodustavad vähemalt 2% käibest. Me usume, et neid ettevõtteid on isegi rohkem, kuid koondnäitaja viimine 2%-ni SKP-st eeldab selle arvu mitmekordistumist. 

Mis on T&A tegevus?

See on teadlasi või ettevõtte sisene teaduslikke meetodeid kaasav tegevus uudse toote, tooteomaduse või protsessi arendamiseks. T&A all ei mõelda üldiselt lihtsalt mujal toimiva lahenduse ülevõtmist, vaid eeldab (rakendus)teaduslikke uuringuid ettevõtte sees või teadlaste panust.

Loe täpsemalt teadus-arendustegevusest siit

2% klubi logo ja liikmemärgis

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×