Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõpe nr 5

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri, märts 2017
 

Tule 17. aprillil TTÜ välistudengite värbamiskohvikusse

Eesti Tööandjate Keskliit koostöös TTÜ karjäärikeskusega korraldab 17. aprillil 2017 kell 11:30 – 15:00 värbamiskohviku välistudengite ja Tööandjate kokkuviimiseks. 

Loe edasi… »

10 näpunäidet parima praktikakohta kandidaatidelt 

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatavale Parima Praktikandi konkursile laekunud kandidaatide seast on hindamiskomisjon oma valiku teinud ja juba 10. aprillil selguvad parimad. Jagame meiel laekunud ankeetide põhjal koostatud kümmet näpunäidet, mida praktikantide koolitamisel tasub arvesse võtta. 

Loe edasi… »

Parimaks praktikakohaks pürgib ligi 60 ettevõtet 

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht 2017” kandideerivad kõige edumeelsema ja silmapaistvama praktikakorraldusega tööandja tiitlile 60 ettevõtet.

Loe edasi… »

Kutsu välistudengid töövarjupäevale kogu aasta vältel!

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval välistudengite töövarjupäeval käinud tudengid ja töötajad jagasid kogemusi, kuidas töövarjupäev mõlemale osapoolele mõjus. 

Loe edasi… »

Noored praktikandid toovad kaasa uue vaatenurga

Praktika ajal saab tulevastele töötajatele tutvustada ettevõtte väärtushinnanguid, ütleb ABB Balti riikide personalijuht Agnes Hansen. Energeetika- ja automaatikavaldkonnas tegutsev ABB kannab 2016. aasta parima praktikakoha tiitlit.
 

 
KOGEMUSLOOD

Tulevase laevajuhi seiklused seitsme maa ja mere taga

2 maailmajagu, 8 riiki, 11 sadamat, 129 päeva ja ligikaudu 19 000 meremiili – nii võib kokku võtta ühe (tavalise) neljakuuse kohustusliku merepraktika. 

Loe edasi… »

Tamme Talu: täiskasvanud õppija toob ka ise teadmisi kaasa

Pärnumaal Audru vallas asuv maitse-, lõhna- ja ravimtaimi kasvatav Tamme talu on võtnud praktikante ja õpipoisse vastu kuus aastat. Miks nad seda teevad ja mida õpipoisid talule vastu annavad? 

Loe edasi… »

Selveri kogemus: Juhuslikult tööle sattunust võib saada haritud ja motiveeritud töötaja

Kauplusekett Selver pakub oma töötajatele töökohapõhist õpet ehk õpipoisiõpet koostöös ametikoolidega juba aastaid. Spetsialiste ja juhte kasvatatakse oma töötajate seast

Loe edasi… »

 
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 

Kuidas leida praktikante?

Töötajate järelkasvu koolitamissooviga võivad ettevõtted pöörduda kutsekoolide või ülikoolide poole. Samuti võib oma soovist teada anda Töötukassale.

Kui kaua praktika kestab?

Praktika kestvus on enamasti kokkulepete küsimus. Näiteks Töötukassa vahendatav tööpraktika kestab nii kaua, kui on töötamiseks vajalike praktiliste oskuste omandamiseks tarvis, aga mitte üle nelja kuu. 

Kas praktikandile peab tasu maksma? 

Praegu kehtivate õigusaktide kohaselt ei ole kohustust maksta praktikandile töötasu.

 
TASUB TEADA

Töökohapõhise õppe ehk õpipoisiõppe vastuvõtt kevadkuudel

Õpipoisiõpet pakuvad täna 24 kooli koostöös mitmesaja ettevõttega. Kui tööandjal tekib huvi ka oma ettevõttes õpipoisiõppe rakendamise vastu, on tal selle teostamiseks mitu võimalust.

Loe edasi… »

Pärnus toimub kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvik

Pärnumaa Kutsehariduskeksus kutsub osalema ja kaasa mõtlema kutsehariduse edendamise innovatsioonikohvikus (KEIK). 

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×