Tööandjate Keskliit

Praktika ja õpipoisiõppe infokiri nr 6

 

PRAKTIKA JA ÕPIPOISIÕPE
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri, juuni 2017
 

Tööandjate küsitlus: praktika ja õpipoisiõppe kogemused ning kitsaskohad

Eesti Tööandjate Keskliit viib kolmandat aastat järjest tööandjate seas läbi küsitlust, mille raames uurime tööandjate kogemusi praktika ja töökohapõhise õppe rakendamise kohta ning kaardistame kitsaskohti ja ettepanekuid. 

Küsitlust saab täita siin… »

Esita parim praktikant konkursile! 

Eesti Tööandjate Keskliidul on käimas konkurss Praktik Cum Laude, millega tunnustame teist aastat järjest säravaid praktikante. Tööandjad saavad konkursile Praktik Cum Laude kandidaate esitada 15. septembrini.

Loe edasi… »

Videokonkursi “Mina oskan!” eripreemia võitis Mikko Leo Selg

Eesti Tööandjate Keskliidu tunnustuse SA Innove korraldatud videokonkursil “Mina oskan!” pälvis Mikko Leo Selg. Lühifilmi “Mina oskan pildistada!” eest võitis ta seikluskaamera GoPro Hero 5.

Loe edasi… »

Parim Väikeettevõttest praktikakoht on Mr. Jakob Otepäält

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval konkursil „Parim praktikakoht 2017” võitis parima väikeettevõttest praktikakoha tiitli Naudingumaitse OÜ ehk restoran Mr. Jakob. Restorani peakokad räägivad, miks nad praktikante enda juures koolitavad.

Loe edasi… »

Enno Rebane: õpipoisiõpe ja akende-uste paigaldamine

Akende-uste paigaldamine on üks suhteliselt väike, kuid oluline ehitusprotsessi osa, mida väga põhjalikult koolis ei õpita. Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on koostanud akende ja uste paigaldamisest juhendmaterjali, mida kasutada õpipoisiõppes, ja ootab ettevõtteid andma teada huvist selle kasutusele võtmiseks. 
 

 
KOGEMUSLOOD

Seve Ehitus: koolitarkusest üksi ei piisa, et tööga toime tulla

Puumajade tootja Seve Ehituse AS on kolme aastaga pakkunud praktikavõimalust ligi 30 Tallinna Tehnikakõrgkoolis ehitust õppivale noorele. Meelsasti ootab firma praktikale ka kutsekoolide õppureid.

Loe edasi… »

Töökohapõhisest õppest Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses

1. septembril 2016 liideti Ida-Virumaa kolm kutsekooli, mille järel moodustus 2800 õppijaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus. Koolide liitmisel loodi ainulaadne võimalus ühendada senised töökohapõhise õppe kogemused.

Loe edasi… »

Gurmeeklubi: noored vajavad tööellu astumiseks kogemustepagasit

Parim tänavune väikeettevõttest praktikapakkuja Gurmeeklubi OÜ on võtnud endale missiooni koolitada noori ja ka ise koolitusprogrammi panustada. Ettevõte on koolidega koostööd teinud seitse aastat, ehkki töökohti endistele praktikantidele on neil oma väiksuse tõttu harva pakkuda.

Loe edasi… »

 
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 

Kas töökohapõhises õppes osalemisel on vanusepiirangud?

Õpipoisiõppes ei ole vanusepiirangut. Õpipoisiõppesse võivad astuda kõik soovijad, kes vastavad õigusaktides ja õppekavas kehtestatud vastuvõtutingimustele (nt haridusnõue).

Kas  töökohapõhises õppes saavad osaleda ka MTÜ-d?

Jah, kui õppija saab asutuses saavutada vajalikud õpiväljundid.

Kui õppijat tasustatakse tunnitasu alusel, siis kas tasustamisel on mõeldud, et õppija peab kokku saama tasu vähemalt 1 kuu töötasu alammääras? Või mõeldakse siinkohal tunnitasu alammäära (2,54€)?

Õpipoisi tööd võib tasustada nii kuu alampalga kui tunnitasu alammäära alusel. Alammäär arvutatakse vastavalt koormusele, õpilane ei pea saama täistööaja eest makstavat töötasu alammäära, kui ta ei tööta täistööajaga.

 
TASUB TEADA

Töökohapõhise õppe ehk õpipoisiõppe vastuvõtt suvekuudel

Õpipoisiõpet pakuvad täna 25 kooli koostöös mitmesaja ettevõttega. Kui tööandjal tekib huvi ka oma ettevõttes õpipoisiõppe rakendamise vastu, on tal selle teostamiseks mitu võimalust.

Loe edasi… »

Peagi valmib juhendmaterjal töökohapoolsetele juhendajatele

Eesti Tööandjate Keskliit on koostöös projektipartneritega Leedust, Lätist, Soomest ja Belgiast koostanud praktilise juhendi õpipoiste töökohapoolsetele juhendajatele.

Loe edasi… »

6 omadust, mida otsida juhendajana praktikandis

Taas on käimas põnev praktikahooaeg ja paljud usinad õppurid kõrg- kui ka kutsekoolidest asuvad sel suvel praktikale, et saada lisaks teoreetilistele teadmisele ka kogemusi. Sellega seoses tõime välja, millised on kuus tähtsat iseloomuomadust, mida praktikandis tähele panna. 

Loe edasi… »

 

 

Uudiskiri ilmub neli korda aastas Haridus- ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames.  Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Uudiskirja valmimist rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.
 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×